Witamy serdecznie na portalu Gaymateo.pl - pierwszym polskim normalnym gay portalu! Powiedz o nas swoim znajomym!
banner big kartki

Zobacz temat

Humanista, czy umys� �cis�y, a mo�e...?
jestem humanist�, bo tak �atwiej jestem humanist±, bo tak ³atwiej 5%[1 g�os]
jestem humanist� z powo�ania jestem humanist± z powo³ania 26%[5 g�os�w]
jestem umys�em �cis�ym jestem umys³em ¶cis³ym 68%[13 g�os�w]
jestem (nie)zwyk�ym robotnikim jestem (nie)zwyk³ym robotnikim 0%[0 g�os�w]
kszta�ce si� - ZAW�D kszta³ce siê - ZAWÓD 0%[0 g�os�w]
G�os�w og�em : 19
Humanista, czy umys� �cis�y?
Dzi� mam do was pytanko: kto z was jest humanist�, a kto umys�em �cis�ym, a mo�e (nie)zwyk�ym "robotnikiem".

Jak uwa�acie, czy humanist� zostaje si�, gdy matma do g�owy nie wchodzi?

Dla os�b ch�tnych artyku� do przeczytania: http://www.unifac...awdz-a1776


Edytowane przez das dnia 23-02-2013 22:42
Wybra�em tu "jestem humanist�, bo tak �atwiej" - bo z jednej strony to prawda - z matmy noga, pomimo wielu stara� ci�gle by�o pod g�rk�, ale zawsze chcia�em studiowa� poza swoj� filologi� co� "�cis�ego"Wink

umys� �cis�y - matematyka to zawsze by�a moja kr�lowa nauk - ale z ni� jest tak, �e je�li si� nie ma do tego zaci�cia to jest lipa - wiem na podstawie znanych mi humanist�w
Dziwi mnie natomiast dlaczego tacy ludzie nie pr�buj� czego� innego - np. biologii

niepotrzebny napisa�/a:
....
Dziwi mnie natomiast dlaczego tacy ludzie nie pr�buj� czego� innego - np. biologii


Bo w�r�d wielu humanist�w i "humanist�w", chyba zw�aszcza tych drugich panuje og�lny pogl�d, �e wszystko co nie zwi�zane z j�zykiem, histori�, filozofi� to ju� �cis�e. Biologia cho� zaliczana do przedmiot�w �cis�ych, faktycznie, a� taka �cis�a to nie musi by� Wink Kiedy� chcia�em studiowa� co� z geografi�, albo geografi�, ale pozosta�o na filologii Smile

@ das, nie podoba mi si� okre�lenie "robol"/ osoby maj�ce fach w r�ku i szko�� �redni� powinno si� okre�la� mianem rzemie�lnik�w.
@ niepotrzebny, biologia jest obecnie dziedzin� interdyscyplinarn�, w kt�rej znajomo�� matematyki jest wymagana i wykorzystywana. Jednocze�nie nowoczesny biolog powinien zna� podstawy filozofii, etyki i oczywi�cie dobrze si� orientowa� w bioetyce - czyli przedmiotach humanistycznych.

Umys�y �cis�e maj� lepiej. Nawet je�li kto� ko�czy politechnik�, to nie stoi nic na przeszkodzie, aby dodatkowo, samodzielnie rozwija� si� w kierunku humanistycznym. Stawanie si� humanist� nie wymaga przecie� laboratori�w. Wystarcz� ksi��ki i dyskusje.
Wa�ne tak�e jest to, �e na rynku pracy maj� lepiej umys�y �cis�e.


@ dobrzyk - by nikogo nie ura�a� umie�ci�em s�owo "robol" w cudzys�owie.
Je�li kogo� urazi�em s�owem robol, to przepraszam, zamiaru takiego nie mia�em, sam jestem takim robolem, pomimo tego, i� studiuj�.

Nie napisa�em, �e kogo� obrazi�e�, tylko �e mi si� to okre�lenie nie podoba Smile

@dobrzyk - Nie zarzucam Ci niczego. Ale sugestia raczej by�a jasna.

Oj, mnie ci�ko wsadzi� do jednego worka. Moim konikiem jest historia, czyli powinienem by� teoretycznie humanist�, dodatkowo lubi� uczy� si� j�zyk�w obcych. Ale aktualnie ucz� si� logistyki i w przysz�o�ci planuj� zaj�� si� informatyk�, a to ju� pod humanistyczne dziedziny nie podchodzi, wi�c raczej nie pasuj� do ani worka z humanistami, ani z umys�ami "�cis�ymi".

Pozdrawiam

@ Niereformowalny - to tylko i wy��cznie twoja zaleta! Takich ludzi w dzisiejszym �wiecie potrzeba, by ��czyli w jednej osobie nie tylko �ci�le wyuczone umiej�tno�ci lecz mieli otwarte horyzonty ;-)

Humani�ci to �yli w renesansie. Dzisiaj uczymy si� przedmiot�w, kt�re s� uwa�ane za humanistyczne. Humanist� mo�na nazwa� ks.prezesa Caritasu, osobi�cie nie przepadam za ko�cio�em, ale ten cz�owiek jest naprawd� niesamowity.
Osobi�cie jestem na profilu humanistycznym, kocham histori� i polski, wos te� ujdzie Grin
Wszystko zale�y od punktu widzenia, polski tak naprawd� wcale taki prosty nie jest, nauczenie si� wszystkich rej�w i proces�w fonologicznych te� nie jest �atwe Grin
Ka�dy ma to co lubi Grin

Jestem Jezykowem zdecydowanie.

�atwo wchodzi mi matma, ale uwielbiam czyta� przez co w szkole nie mia�em problemu z polskim. Biologia i fizyka to moje ulubione przedmioty, a sko�czy�em filozofi�. Tak wi�c jestem omnibus hehe ale nienawidz� historii, a j�zyki opce to dla mnie prawdziwe wyzwanie, acz z du�ym wysi�kiem nauczy�em si� dwuch i troch� �aciny bo bez niej to do filozofii staro�ytnej nie ma co podchodzi�.

______________________________



Przeskocz do forum:

U�ytkownicy sewisu:

Zarejestrowanych: 12074

Aktualnie zarejestrowanych online (0) :

Go�ci: 11